22 Görünmez Fibromiyaljinin Belirtileri Bunu görmezden gelemezsiniz, biri hariç hepsine sahibim. Ne yerli diziler?

Fibromiyalji, Amerika Birleşik Devletleri’nde 5 milyondan fazla kişiyi etkilemektedir ve miktar artmaktadır.

Fibromiyaljinin birçok rahatsız edici semptomu vardır. Görünmez bir hastalıktır, çünkü insanlar hastalıktan nasıl acı çektiğini göremezler.

Genel olarak, fibromiyalji hastalarda ve semptomları bilinmesi gereken çok ciddi bir hastalıktır.

Hassas noktalarda ağrı

Hastalığın en yaygın semptomlarından biri, hassas alanların vücudun eklemleri çevresinde çok yumuşak olmasıdır. Hassasiyete ağrı noktaları denir ve bu noktalara baskı uygularsanız, çok fazla acıya neden olur.

Ağrı cildin yüzeyinde. Boyun, sırt ve kalça çevresindeki bölgeler en çok etkilenenlerdir. Bununla birlikte, ağrı pratik olarak görünmez ve az bilinir.

Karıncalanma hissi

Fibromiyalji ile ilişkili bir başka yaygın problem karıncalanmadır. Karıncalanma görünmez bir semptomdur ve kaşıntılı bir his üretir. Vücudun farklı bölgelerini etkiler ve karıncalanma hissi hissetmek daha yaygındır.

Fibromiyaljiyle ilişkili en yaygın problemler, egzersiz eksikliği, sinirlere baskı, diğerleri arasında anormal vitamin ve mineral düzeyleridir.

Kronik yorgunluk

Fibromiyaljisi olan çoğu insan bir tür kronik yorgunluktan muzdariptir.

Doktorlar bunun viral bir enfeksiyondan kaynaklanabileceğine ve hormonal dengesizliklere, uyku sorunlarına ve diğer birçok benzer duruma neden olabileceğine inanıyorlar.

Kronik yorgunluk, çok yorgun olduğunuzda hissettiğiniz duygudur. Uyuşuk, bunalmış ve zayıf hissetmeye başlar ve bu sadece yeterince iyi olmama durumudur.

Kronik yorgunluk aslında bir yorgunluk hissidir ve birçok insan bunu sadece dışlayabilir, ancak kronik yorgunluğun şiddetli uyuşukluk hissine neden olabileceği doğrudur.

Duygu ile tükenme: her zaman bitkin

Fibromiyaljisi olan insanlar derin uykuyu garanti eden bir uyku deneyimine sahiptir.

Yorgunluk artan yorgunluğa ve genel bir umutsuzluk hissine yol açar. Diğer belirtiler vücuttaki dolaşım sisteminin yavaşlığı, muazzam tükenme ve ağrı veya uyku hissedememesidir.

Duygudurum değişiklikleri

Fibromiyaljiniz varsa ruh halinizin kontrolden çıktığını da hissedebilirsiniz. Çok kötü bir ruh halinde olabilirsiniz ve sevdiğiniz insanlar ısırır veya çok öfkelenir.

Bununla birlikte, bazı ilaçlar zihinsel durumu iyileştirmez, kişinin uyarılabilirliğini önemli ölçüde azaltır ve ayrıca artan ağrıya neden olur.

Hormonal değişiklikler

Yurtdışındaki hormon değişiklikleri fibromiyalji hakkında bilmediğiniz bir şeydir, ancak var oldukları doğrudur.

Bazı hormonların aşırı yüksek veya çok düşük üretimi ile ilişkili hormonal değişiklikler birçok kişi tarafından göz ardı edilebilir, ancak bu görünmez fibromiyaljinin yaygın semptomlarından biridir.

Uyuşmuş hissetmeye başla

Fibromiyaljisi olan insanlar için bir diğer yaygın problem uyuşmadır. Ağrı yaygındır ve birçok hasta uyuşukluktan muzdariptir.

Uyuşma oradadır çünkü kasların spazmlarını ve sertliğini hissetmeye başlarsınız.

Uyuşma sinirleri tahriş eder ve fibromiyalji hastalarının bildiği tamamen hassasiyet kaybına neden olur.

Birçok insan bu semptomların göz ardı edilmesi gerektiğini düşünebilir, ancak olmamalıdır, çünkü bunlar fibromiyaljinin en görünmez semptomlarından biridir.

Fibromiyalji görünmez bir sakatlık olarak bilinir, çünkü göremezsiniz ve gerçekten ne zaman acıdığını bilmezsiniz.

Bu yüzden insanların görünmez semptomlarının farkına varmaları daha da önemlidir.

depresyon

Hepimiz depresyon adını biliyoruz, ancak depresyon fibromiyalji ile ilişkilidir ve çoğu insan depresyonu reddettiği için dışlanabilir.

Bir kişinin sabah sertliği, anksiyete ve baş ağrısına neden olan depresyon nedeniyle yaşayabileceği birçok depresyon türü vardır.

Fibromiyaljinin en ayrılmaz parçalarından biridir ve Sumo Care ile tedavi edilmelidir. Öte yandan, göz ardı edilemeyecek bir semptomdur.

Kemikler ve ne zaman acıyor

Ağrılı kemikler yaygın değildir, ancak genellikle fibromiyaljili insanların ağrılı kemiklere sahip olduğu kabul edilir.

Kemik ağrısı, ağrı ve daha fazlasına kan akışındaki bir kesim neden olur ve fibromiyalji onu birleştirir.

Ondan muzdarip insanlar uyku problemlerinden muzdariptir ve egzersiz yapamazlar.

Ağrılı kemikler, insanların her gün geçirdiklerinin bir belirtisidir, ancak hiç kimse bunun fibromiyaljiden kaynaklandığını bilemez ve bu yüzden uygulanmasının kontrol edilmesi gerekir.

 

Garip rahatsız edici kabuslar

Fibromiyaljiden kabuslar göreceğimi hiç düşünmemiştim, ancak fibromiyaljinin birçok kabusun kaynağı olduğu doğrudur.

Canlı ve rahatsız edici rüyalar görebilir ve fibromiyalji ile karşılaştığınız zaman uykuya dalmakta ciddi zorluk yaşayabilirsiniz. Bu yüzden bu dikkate alınması gereken bir belirtidir.

Ayrıca aşırı uyku olan hipersomniye neden olabilir. Bu nedenle, bu semptomları kontrol etmeli ve fibromiyaljiye bağlı olabileceğinden asla bir kabus görmemelisiniz.

İfade edememe

Bazı ciddi fibromiyalji vakalarında, doğru kelimeleri hatırlayarak, doğru adları hatırlayarak veya yüzleri görerek kendinizi ifade edemeyebilirsiniz.

Yönleri takip etmek, trenin izini kaybetmek ve kolayca dikkati dağıtmak da çok zor olabilir.

Öte yandan, kısa süreli hafıza kaybınız da olacaktır. Kısa süreli hafıza kaybı, küçük şeyleri, gerçekten önemli olan şeyleri unutmak anlamına gelir.

Aşırı duyarlılık: kokulara karşı artan hassasiyet, vb.

Fibromiyalji ayrıca kokulara, parlak ışıklara ve yüksek seslere karşı aşırı duyarlılığın ciddi bir nedenidir.

Kokulara çok dikkat ediyor ve arabasını hiçbir şeye karşı son derece duyarlı hale getiriyor.

Alkol ve yiyeceklere ve diğerlerine karşı duyarlılığınız çok düşük olabilir.

konsantre olma zorluğu

Evet, fibromiyalji ile ilgili bir başka gerçek, konsantre olmanızı zor bulacağınızdır. Görmede açıklama yapmadan ve görsel kör noktalar olmadan değişiklikler olabilir.

Hiç konsantre olamayabilirsiniz ve konum artabilir.

Korku, korku, korku

Korku fibromiyaljiyle ilişkili yaygın bir sorundur ve asla göz ardı edilmemelidir.

Korku, zamanımızda ve zamanımızda yaygın bir semptomdur, ancak aynı zamanda görünmez fibromiyaljinin bir belirtisidir.

Bu nedenle, endişe yaşadığınızda bunun bir hastalığa bağlı olabileceğinden emin olmanız gerekir.

baş dönmesi

Fibromiyalji ayrıca baş dönmesine ve uyuşukluğa neden olabilir. Kalkıp düşebilir vs.

Bu genellikle fibromiyalji ve göz ardı edilmemesi gereken bir semptom ile ilişkilidir.

Manevi karışıklık durumu

Fibromiyalji her zaman zihinsel karışıklık içinde olduğunuzdan emin olabilir, ne yaptığınızı bilemezsiniz ve düşünülecek şeyi yapmazsınız.

Fibromiyalji kayba neden olabilir ve sizi nedenini anlamanıza engel olan bir karışıklık durumuna sokabilir, ancak bunun fibromiyaljinin bir nedeni olabileceğini biliyoruz.

zaman

Asla bilemezsiniz, ancak fibromiyalji sizi beceriksiz yapabilir ve genellikle halsiz ve tembel hissettirebilir. Görmezden gelmemeniz gereken bir belirtidir.

engel

Kadınlar başka nedenlerle krampları olduğunu düşünebilirler, ancak gerçek şu ki, fibromiyalji vücudunuzda şiddetli ağrıya neden olan ve genel olarak hayatınızı tehlikeye sokan birçok krampa neden olur.

Bu yüzden göz ardı edilemeyecek bir şey. Kramplar bacaklarınıza zarar verebilir veya vücudunuz genellikle çok farklı hisseder.

Sebep ne olursa olsun, kramplar şiddetlidir ve görünmez fibromiyaljinin bir belirtisidir.

Zayıf, zayıf, zayıf

Evet, fibromiyalji genellikle zayıflık ile ilişkilidir ve diğer birçok soruna da yol açabileceğinden, bu spesifik semptomdan kaçınmaya çalışmalısınız. Zayıf hissedebilirsiniz, ancak aşırı çalışma fibromiyaljinin bir belirtisidir.

Bellek kaybı

Bellek kaybı sıklıkla fibromiyalji ile ilişkilidir. Unuttuğunuzu ve fibromiyaljinizin nedenini bilmeniz gerektiğini hissetmeye başlayabilirsiniz.

kronik baş ağrısı

Kronik baş ağrıları da fibromiyaljinin yaygın bir semptomudur. Şiddetli baş ağrıları eşlik eder ve migren ile kendini gösterir.

ARTIRMA

IBS, irritabl bağırsak sendromu olarak bilinir ve sıklıkla fibromiyalji ile ilişkilidir. IBS karın ağrısı, bulantı, ishal ve diğer semptomlara neden olur…

Uyku eksikliği

Uyku eksikliği, fibromiyaljinin yaygın bir belirtisidir ve uyku eksikliği, kaygı, stres, yorgunluk ve diğerlerinin yanı sıra başka birçok soruna da neden olabilir .

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *